Hlasujte sa najlepší pokus prírodných vied!

Pridané: 27.10.2020 09:51:44 Počet zobrazení: 1431

27 Október 2020

Štvrtý ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov základných škôl s názvom SKÚS POKUS 4 sa posúva do ďalšej fázy. Porota vybrala 30 videí pokusov, ktoré nám poslali školské tímy a verejnosť teraz v hlasovaní rozhodne o 5 najlepších pokusoch.

Hlasujte sa najlepší pokus prírodných vied!

Odborná porota súťaže prírodovednej súťaže pre 2. stupeň základných škôl na čele s predsedom poroty doc. Ing. Fedorom Gömörym, DrSc., vedcom a pedagógom z Elektrotechnického ústavu SAV, vybrala 30 súťažných videí z prírodovedných predmetov. Hlasovanie prebieha v termíne od 26. októbra do 13. novembra. Zapojiť sa môže každý.

Hlasovať môžete TU.

Už štvrtý ročník Súťaže je výsledkom úspešnej spolupráce troch subjektov – vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, odborného nakladateľstva RAABE Slovensko a Združenia učiteľov chémie. Tento rok sme za tvár súťaže a odborného garanta nominovali inšpiratívneho vedca a vynálezcu doc. Ing. Fedorom Gömörym, DrSc. z Elektrotechnického ústavu SAV, ktorý v roku 2012 so svojím vedeckým tímom urobil prielom vo výskume magnetickej neviditeľnosti.

O súťaži

skus pokus 4Súťaž SKÚS POKUS je priestorom pre mladých vedcov ako uplatniť svoje vedomosti v prírodných vedách a vyhrať hodnotné ceny, ktoré ich priblížia zase o niečo bližšie k ich snom. Zámerom súťaže je naučiť žiakov vnímať prírodné vedy ako súčasť bežného života, keď žiaci majú možnosť nielen získať nové vedomosti a skúsenosti, ale naučia sa aj prezentovať svoje pokusy či pracovať v tíme.

Súťaž SKÚS POKUS má dve časti. Prvou úlohou žiakov je s pomocou učiteľa vytvoriť súťažný tím, ktorý pozostáva z dvoch až ôsmich členov. Druhou je vymyslieť a aj zrealizovať pokus s bežne dostupnými surovinami. Učiteľ samotný pokus nevykonáva, je „len" jeho mentorom. Žiaci následne natočia pokus a video pošlú organizátorovi súťaže. Videozáznam zhodnotí odborná komisia zložená z vedcov a odborných pedagógov. V druhej časti sprístupní organizátor súťaže najlepšie videá na stránke www.skolskyportal.sk, kde bude mať verejnosť možnosť hlasovať a vybrať päť najatraktívnejších súťažných príspevkov.

PRÍNOS PRE ŽIAKA: Žiaci zažijú plno zábavy, hodnotne využijú čas a zapoja svoju tvorivosť, pričom sa naučia vnímať prírodovedné vedy všade okolo nich. Získajú nové vedomosti a skúsenosti, naučia sa prezentovať svoje pokusy a pracovať v tíme. Ocenení žiaci získajú následne diplom od vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, hodnotné ceny.

ŠPECIÁLNE VÝHODY PRE ŠKOLU: Škola, ktorá zapojí do súťaže akýkoľvek počet tímov, získava automaticky významnú zľavu na nákup Cvičebníc chémie, pracovných zošitov Fyzika a pracovných zošitov Biológia z portfólia vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA a vydavateľstva RAABE (zľavu nie je možné kumulovať s množstevnou zľavou).

GENERÁLNY PARTNER

GP SP4

PARTNERI

ZUCH

VIDA

   

albatrospartner

 hotel plejsy

 

little lane

stifelslovart

 

MEDIÁLNY PARTNER


ŠP

Zdroj: Expol Pedagogika s.r.o.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.