Na koniec septembra pripravujú odborné nakladateľstvo RAABE SLOVENSKO a učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA ďalší bezplatný webinár pre učiteľov základných a stredných škôl. Vítaní sú aj rodičia.O PUBERTE A KAMARÁTSKYCH VZŤAHOCH

Ako vekovo primerane a pozitívne vzdelávať nielen o fyzických zmenách v puberte. 

Dátum: 28.9.2023 (štvrtok) o 17.00 hod.


Lektorky:

MSc Zuzana Bendíková, výkonná riaditeľka organizácie inTYMYta

MgA Radka Mikšík, lektorka vzťahovej a sexuálnej výchovy v organizácii inTYMYta


Obsah webinára:

Puberta je obdobie plné zmien – a to nielen fyzických. Zistite, ako môžete o nich vekovo primerane a pozitívne vzdelávať. 

Ako skutočne prebieha menštruácia? 

Kto by sa mal o nej učiť a prečo je to tak? 

A čo je to vlastne polúcia? 

Prečo potrebujeme hovoriť o rozmanitosti ľudských tiel?

Na webinári si povieme tiež o emóciách a o tom, ako obdobie puberty vplýva na vzťahy mládeže. 


Vhodné a včasné vzdelávanie o zmenách v puberte je zároveň prevenciou pred šikanou a rôznymi formami diskriminácie. Webinár vás podporí v tom, ako uchopiť témy telesných a emocionálnych zmien v puberte s istotou a bezpečne. 


Pre koho webinár odporúčame:  pre školské podporné tímy, pre učiteľov na 2. stupni základných škôl, pre učiteľov gymnázií a stredných škôl, pre učiteľov náuky o spoločnosti, etiky, biológie a telesnej výchovy aj pre rodičov.


REZERVUJTE SI SVOJE MIESTO A PRIHLÁSTE SA NA WEBINÁR HNEĎ TU.Predchádzajúce online webináre si môžete pozrieť už teraz tu:


PREHRAŤ WEBINÁR TU


  

PREHRAŤ WEBINÁR TU


 Webinár je súčasťou projektu Sexuálne (ne)vzdelávanie a jeho nástrahy na webe alebo Ako neprepadnúť pornu, ktorý realizuje OZ European Pedagogical Club, a ktorý finančne podporil Fond SK-NICPodpora z Fondu SK-NIC prostredníctvom tohto projektu pomôže šíreniu informácií o dôležitej tabuizovanej téme.