Vytúžené letné prázdniny začali, mnohí sú na cestách, objavujú krásy sveta, iní krásy Slovenska. Niektorí sú u starých rodičov, veľa detí v táboroch a kempoch. Mnohí ostali doma, užívajú si oddych od školy. Prázdniny majú rôznu podobu.


Relax a oddych

Nech už ste kdekoľvek a vaša prázdniny prebiehajú akokoľvek, spoločným menovateľom prázdnin detí by mal byť oddych. Aktívne športovanie, cestovanie a zážitky či výlety by mali byť kompenzované dostatočným oddychom. Nudy sa nebojte, radia odborníci. Psychológovia posmeľujú rodičov, aby nemali výčitky, keď nenaplánovali každú minútu prázdnin svojich detí. Práve v čase najväčšej nudy dostávajú deti príležitosť byť so svojimi myšlienkami, a vtedy vzniká priestor pre vlastnú tvorivosť, kreativitu a rozvoj potenciálu dieťaťa. Tak ich s čistým svedomím nechajte „nudiť sa“, potrebujú to!


Do batôžka

Ak aj patríte k rodičom, ktorí ledva prídu domov oprať veci a „prebaliť“ kufor na ďalšie dobrodružstvá, nezabudnite pritom na jednu vec. Okrem obľúbenej hračky či knihy pre dieťa pribaľte malú spomienku na školu. Tu by mohol vzniknúť priestor na polemiku, že deti majú cez prázdniny len oddychovať a hrať sa a zbierať zážitky či cestovať. Avšak bolo by ľúto nielen rodičom, ale v školskej lavici neskôr aj samotným deťom, keby „im vyfučali“ z hlavy vedomosti, ktoré tam dostávali počas desiatich mesiacov v škole. Že im vypadnú vybrané slová či malá násobilka? Nemusí to tak byť. Dá sa tomu predísť – trénovaním a opakovaním. A nie hocijakým. Takým tvorivým, hravým a zaujímavým spôsobom.

Presne tak je koncipovaný pracovný zošit pre tretiakov a štvrtákov základných škôl. Je určený na cesty, podľa samotného názvu Cestovateľská násobilka. Tak ho pribaľte svojim deťom na cesty a môžete si byť istí, že si vďaka nemu hravou, zábavnou a nenásilnou formou „pocestujú“ spolu s číslami. Precvičia si násobenie aj delenie do sto. 

Nudných príkladov sa nebojte. Deti čaká plnofarebný pracovný zošit plný ilustrácií a fotiek určených na zábavné príklady opakujúce násobilku. Veľmi praktickým spôsobom, príkladmi zo života, integruje aj iné predmety ako slovenský jazyk, prírodoveda, vlastiveda či informatika. 

Je to výborný spôsob na krátenie cesty vlakom či v lietadle, alebo počas prestávok od šantenia vo vode, alebo na zahnanie obávanej nudy v dňoch, kedy počasie nepripomína leto. Nech už ho dieťa vyplní kedykoľvek, pracovný zošit je zárukou, že prevetrá deťom všetky vedomosti násobenia a delenia v obore do sto.