V Bratislave sa 14. októbra 2021 bude konať už 13. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov škôl a ich zástupcov ŠKOLA 2021/2022. Tohtoročná konferencia nesie názov Obnova školy zvnútra – Škola. Pandémia. Plán obnovy.


V dôsledku  pandémie sa tak konferencia koná po dvojročnej prestávke. Ako tradične, je určená nielen riaditeľov a zástupcom riaditeľov všetkých typov škôl, ale aj pre zriaďovateľov, resp. všetkým, ktorí sa zaujímajú o legislatívne a manažérske otázky školskej praxe.

„Odborný program konferencie sme pripravili pre všetkých, ktorým záleží na ozdravení školy v čase pandémie. Donedávna sme školy renovovali zvonku – opravovali sme strechy, zatepľovali budovy, vymieňali okná a nábytok... Koronakríza nám všetkým ukázala, že s obnovou škôl je nevyhnutné začať aj zvnútra. V prvom rade musíme zhodnotiť obdobie zavretých škôl na Slovensku a duševné zdravie detí, žiakov, aj učiteľov a vziať si zo záverov isté ponaučenia. Musíme zreformovať poradenský systém, nevyhnutné je zmeniť kurikulum základného vzdelávania, postaviť reálny a zmysluplný plán obnovy a vzdelávania učiteľov. A to všetko môžeme uskutočniť v súlade s istými už schválenými aj pripravovanými legislatívnymi zmenami,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko, organizátora konferencie ŠKOLA 2021/2022. Ako dodala: „Sme presvedčení, že všetky tieto zmeny je možné plánovať a preniesť do praxe len v spoločnom dialógu, ktorému dáva priestor práve naša konferencia.“

 

Tematické oblasti konferencie ŠKOLA 2021/2022:

1. VPLYV PANDÉMIE NA VZDELÁVANIE – REFLEXIA ČASU KORONY

2. PLÁN OBNOVY ŠKOLY A JEHO PRAKTICKÁ REALIZÁCIA

3. PROFESIJNÝ ROZVOJ A ŠKOLY BUDÚCNOSTI

 

Kvalitní lektori a témy

Ako býva na RAABE konferenciách zvykom, aj tento rok v bratislavskom Hoteli Nivy vystúpia so svojimi príspevkami naslovovzatí odborníci. Účasť na konferencii už potvrdila aj Mgr. Svetlana Síthová, štátna tajomníčka Ministerstva, školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorá prednesie tému Reforma poradenského systému očami pedagóga.

Nad príležitosťami, možnosťami aj limitmi v zmenách kurikula základného vzdelávania sa vo svojom príspevku zamyslí prof. PhDr. Branislav Pupala, CSc., profesor pedagogiky na Trnavskej univerzite a poradca riaditeľky Štátneho pedagogického ústavu. 

Obdobie zavretých škôl a vplyv pandémie na vzdelávanie aj duševné zdravie detí aj učiteľov zhodnotí Michal Rehúš z Centra vzdelávacích analýz.

 

Z ďalších tém spomeňme:

•Plán obnovy a vzdelávanie učiteľov

•Prehľad schválených a pripravovaných legislatívnych zmien pre oblasť školstva pre roky 2021 a 2022 

•Riadenie profesijného rozvoja v školách a školských zariadeniach 

 

Zoznam všetkých rečníkov nájdete TU 

 

Prezenčne aj online, a hlavne bezpečne

Konferencia ŠKOLA 2021/2022 sa bude konať v súlade so všetkými aktuálne platnými opatreniami tak, ako to odporúča Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v čase konania konferencie. Organizátor si pri organizácii podujatia zvolil variant „kompletne zaočkovaní“, t.j. prezenčne sa môžu programu zúčastniť len kompletne zaočkovaní záujemcovia. Všetkým ostatným ponúka RAABE možnosť sledovať kompletný program konferencie ONLINE.

 

Viac o bezpečnostných podmienkach sa dočítate TU.

 

Všetky informácie o konferencii ŠKOLA 2021/2022 nájdete TU

 

Prihlásiť sa na konferenciu môžete TU