Vo svete oceňovaná učebnica EKONÓMIE konečne aj na Slovensku!

Pridané: 24.4.2019 15:46:00 Počet zobrazení: 621

24 Apríl 2019

Učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA v spolupráci s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS) predstavia a spoločne pokrstia svetovo uznávanú učebnicu modernej ekonómie – Ekonómia v 31 hodinách. Krstným otcom novej učebnice je Ing. Ivan Mikloš, slovenský ekonóm a bývalý Minister financií SR

Vo svete oceňovaná učebnica EKONÓMIE konečne aj na Slovensku!

Slávnostný krt učebnice sa uskutoční už 25. apríla 2019 v priestoroch Auly Ekonomickej univerzity počas finálového kola celoslovenskej súťaže Ekonomická olympiáda, ktorej druhý ročník organizuje práve INESS.

„Je nesmierne dôležité podporovať vývoj a zlepšovanie vzdelávania na Slovensku. Zavedenie svetovo uznávaných učebníc do slovenských škôl je ďalším krokom k lepšiemu vzdelávaniu a dosiahnutiu vyššej úrovne školstva aj v našich podmienkach,“ povedala o novej učebnici, ktorú v Litve aktuálne používa viac ako 80 % žiakov, Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.

Autormi jedinej aktuálnej učebnice, zameranej na rozvíjanie ekonomického myslenia žiakov stredných škôl sú poprední ekonomickí analytici z Litvy – Žilvinas Šilėnas a Marije Vyšniauskaitė.

Učebnica Ekonómia v 31 hodinách je jedinečná svojím inovatívnym spracovaním. Učivo autori spracovali zaujímavým spôsobom, ktorý žiakov doslova vtiahne do sveta ekonómie. „Učebnica poukazuje na celkovú problematiku spôsobom, akým ho žiaci jednoducho pochopia a dokážu novonadobudnuté informácie efektívne využívať. Nájdu v nej množstvo praktických poznatkov svetovo uznávaných ekonómov, spolu s interaktívnymi prvkami jednotlivých kapitol, pričom informácie dopĺňajú profesionálne spracované videá, ku ktorým majú prístup učitelia aj žiaci prostredníctvom QR kódov,“ priblížila Mira Bianchi Schrimpelová.

Učiteľom a žiakom na Slovensku bude navyše k dispozícii aj celkom nová internetová stránka, ktorej prevádzkovateľom je INESS. Pedagógovia aj žiaci tu nájdu všetky dôležité informácie, ktoré budú potrebovať na rozvoj ekonomického a podnikateľského myslenia. Táto stránka bude bezplatná a priamo naviazaná na publikáciu.

Získané ocenenia

V marci 2017 získala učebnica Ekonómia v 31 hodinách ocenenie London Book Fair The Educational Learning Resources Award. Táto medzinárodná cena sa udeľuje za inováciu, akademický prínos a praktické využitie.

V novembri 2016 Ekonómia v 31 hodinách získala prestížnu cenu Templeton Freedom Award. Ocenenie udelené spoločnosťou Atlas Network a veľkoryso podporované spoločnosťou Templeton Religion Trust udeľuje ocenenie výnimočným a inovatívnym príspevkom k pochopeniu slobodného podnikania a verejných politík, ktoré podporujú prosperitu, inovácie a ľudské naplnenie prostredníctvom voľnej súťaže.

Autorka príde na Slovensko

Dodajme, že pri príležitosti uvedenia knižnej novinky na náš trh, jej spoluautorka vystúpi aj na Slovensku, a to v rámci programu už 8. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google, ktorá sa bude konať v dňoch 6. – 7. júna 2019 v Hoteli SENEC v Senci.

Marije Vyšniauskaitė, spoluautorka učebnice Ekonómia v 31. hodinách pred 500 pedagógmi prednesie príspevok s názvom Kvalitné učebnice ako základ budovania kritického myslenia u mladých, v ktorom sa zamyslí, čo odlišuje dobrú učebnicu od priemerných, prečo je štúdium ekonómie dôležité a čo sa stane, keď nepoznáte jej hlavné princípy. 

Viac informácii o novej učebnici nájdete na webovej stránke www.expolpedagogika.sk.

Kontakt pre médiá:              Mgr. Nataša Navrátilová

                                               Phone: +421 907 891 186

                     Email: n.navratilova@raabe.sk

                     www.expolpedagogika.sk, www.skolskyportal.sk

 

Vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA s.r.o. – o nás: EXPOL PEDAGOGIKA s. r. o. je špecializované vydavateľstvo zamerané na vydávanie učebníc, metodických materiálov a pracovných zošitov pre základné, špeciálne základné, stredné odborné školy aj gymnáziá. Vzniklo vo februári 1997. Momentálne má vo svojom portfóliu viac ako 200 titulov so schvaľovacou doložkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

  

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.