Súťaž prírodných vied pokračuje

Pridané: 29.5.2020 12:24:12 Počet zobrazení: 504

29 Máj 2020

Napriek nepriaznivej spoločenskej situácii sme sa rozhodli, že štvrtý ročník súťaže SKÚS POKUS dotiahneme do zdarného konca. Tímy, ktoré ešte nestihli dokončiť svoje videá, budú mať príležitosť urobiť tak do 8. októbra 2020.

Súťaž prírodných vied pokračuje

4. novembra minulý rok odštartoval už štvrtý ročník celoslovenskej súťaže SKÚS POKUS 4, ktorú organizuje vydavateľstvo Expol Pedagogika. Odvtedy nám do vydavateľstva bolo doručených už zopár desiatok súťažiacich príspevkov. Ale ešte stále viac ako polovica tímov nestihla dokončiť svoje videá, pretože školy zostali zatvorené v dôsledku šírenia koronavírusu.
Záleží nám na prírodných vedách a nechceme prísť o veľa skvelých pokusov v podaní vašich tímov. Nezabudli sme na vás a predlžujeme termín dokedy môžete zaslať videá. Takisto sa stále môžu prihlásiť aj nové tímy, ktoré sa chcú zapojiť do súťaže. Členovia tímu pokus natočia na video a spolu s fotografiou z priebehu pokusu pošlú do 8. októbra 2020 organizátorovi súťaže.
Do súťaže sa aj v tomto školskom roku môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií.


POZOR!
Nové termíny
Ukončenie posielania príspevkov: 8. október 2020
Uverejnenie súťažných príspevkov: 23.október – 13. november 2020
Vyhodnotenie súťaže: november 2020

Súťaž pokračuje


POUŽI UM A SKÚS POKUS!
Už štvrtý ročník súťaže je výsledkom úspešnej spolupráce troch subjektov – vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, odborného nakladateľstva RAABE Slovensko a Združenia učiteľov chémie. Tvárou súťaže a odborným garantom sa tento ročník stal inšpiratívny vedec a vynálezca doc. Ing. Fedor Gömöry, DrSc., z Elektrotechnického ústavu SAV, ktorý v roku 2012 so svojím vedeckým tímom uskutočnil prelom vo výskume magnetickej neviditeľnosti.


O SÚŤAŽI
Súťaž SKÚS POKUS je priestorom pre šikovných žiakov, ako uplatniť svoje vedomosti z prírodných vied a vyhrať hodnotné ceny, ktoré ich priblížia zase o niečo bližšie k ich snom. Zámerom súťaže je naučiť žiakov vnímať prírodné vedy ako súčasť bežného života, keď žiaci majú možnosť nielen získať nové vedomosti a skúsenosti, ale naučia sa aj prezentovať svoje pokusy či pracovať v tíme.

PRÍNOS PRE ŽIAKA: Žiaci zažijú plno zábavy, hodnotne využijú čas a zapoja svoju tvorivosť, pričom sa naučia vnímať prírodovedné vedy všade okolo seba. Získajú nové vedomosti a skúsenosti, naučia sa prezentovať svoje pokusy a pracovať v tíme. Ocenení žiaci získajú následne diplom od vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, hodnotné ceny a tiež sa zúčastnia na záverečnom vyhodnotení, kde ich čakajú ďalšie prekvapenia. Najúspešnejšie tímy budú môcť napríklad zažiť vedu na vlastnej koži pri exkurzii na návšteve u nášho generálneho partnera Slovnaft, a. s., alebo aj vo VIDA Science centre v Brne.


ŠPECIÁLNE VÝHODY PRE ŠKOLU: Škola, ktorá zapojí do súťaže akýkoľvek počet tímov, získava automaticky výraznú zľavu na nákup Cvičebníc chémie, pracovných zošitov Fyzika a pracovných zošitov Biológia z portfólia vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA a vydavateľstva RAABE (zľavu nie je možné kumulovať s množstevnou zľavou).

Chémia              Biológia 5 ročník ZŠ           fyzika


Pozrite si ukážky víťazných videí z minulého ročníka

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.