Skús pokus 4 je späť

Pridané: 8.9.2020 15:23:05 Počet zobrazení: 934

08 September 2020

Učitelia prírodných vied, máme dobrú správu: Tímy, ktoré nestihli dokončiť svoje videá, budú mať príležitosť urobiť tak do 8. októbra 2020.

Skús pokus 4 je späť

Záleží nám na prírodných vedách a nechceme prísť o veľa skvelých pokusov v podaní vašich tímov. Nezabudli sme na vás a predlžujeme termín dokedy môžete zaslať videá. Takisto sa ešte stále môžu prihlásiť aj nové tímy, ktoré sa chcú zapojiť do súťaže. Členovia tímu pokus natočia na video a spolu s fotografiou z priebehu pokusu pošlú do 8. októbra 2020 organizátorovi súťaže.


Prihlášku do súťaže nájdete TU.


Prihlásiť váš súťažný príspevok môžete TU.


Do súťaže sa aj v tomto školskom roku môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

POZOR!
Nový harmonogram
Ukončenie posielania príspevkov: 8. október 2020
Uverejnenie súťažných príspevkov: 23.október – 13. november 2020
Vyhodnotenie súťaže: 24. november 2020

skus pokus 4 - nové terminy

POUŽI UM A SKÚS POKUS!
Už štvrtý ročník súťaže je výsledkom úspešnej spolupráce troch subjektov – vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, odborného nakladateľstva RAABE Slovensko a Združenia učiteľov chémie. Tvárou súťaže a odborným garantom sa tento ročník stal inšpiratívny vedec a vynálezca doc. Ing. Fedor Gömöry, DrSc., z Elektrotechnického ústavu SAV, ktorý v roku 2012 so svojím vedeckým tímom uskutočnil prelom vo výskume magnetickej neviditeľnosti.

O SÚŤAŽI
Súťaž SKÚS POKUS je priestorom pre šikovných žiakov, ako uplatniť svoje vedomosti z prírodných vied a vyhrať hodnotné ceny, ktoré ich priblížia zase o niečo bližšie k ich snom. Zámerom súťaže je naučiť žiakov vnímať prírodné vedy ako súčasť bežného života, keď žiaci majú možnosť nielen získať nové vedomosti a skúsenosti, ale naučia sa aj prezentovať svoje pokusy či pracovať v tíme.

PRÍNOS PRE ŽIAKA: Žiaci zažijú plno zábavy, hodnotne využijú čas a zapoja svoju tvorivosť, pričom sa naučia vnímať prírodovedné vedy všade okolo seba. Získajú nové vedomosti a skúsenosti, naučia sa prezentovať svoje pokusy a pracovať v tíme. Ocenení žiaci získajú následne diplom od vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, hodnotné ceny a tiež sa zúčastnia na záverečnom vyhodnotení, kde ich čakajú ďalšie prekvapenia. Najúspešnejšie tímy budú môcť napríklad zažiť vedu na vlastnej koži pri exkurzii na návšteve u nášho generálneho partnera Slovnaft, a. s., alebo aj vo VIDA Science centre v Brne.

PZ zošity

ŠPECIÁLNE VÝHODY PRE ŠKOLU: Škola, ktorá zapojí do súťaže akýkoľvek počet tímov, získava automaticky výraznú zľavu ( cena 3€ / ks) na nákup Cvičebníc chémie, pracovných zošitov Fyzika a pracovných zošitov Biológia z portfólia vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA a vydavateľstva RAABE (zľavu nie je možné kumulovať s množstevnou zľavou).

cvicebnica 9   biologia pz   fyzika pz

Pozrite si ukážky víťazných videí z minulého ročníka

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.