Skús pokus 3

Pridané: 5.2.2019 15:13:31 Počet zobrazení: 2027

05 Február 2019

BRATISLAVA – Presne 1. februára 2019, v rámci národnej konferencie učiteľov chémie v Ružomberku, odštartoval tretí ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov základných škôl s názvom SKÚS POKUS 3. Do súťaže sa tak aj v tomto školskom roku môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Stačí skúsiť pokus z predmetov biológia, fyzika a chémia s bežnými surovinami, natočiť ho na video a poslať ho spolu s fotografiou pokus do 7. apríla 2019 organizátorovi súťaže.

Skús pokus 3

Koncept celej súťaže je výsledkom spolupráce troch subjektov – učebnicového vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, odborného nakladateľstva RAABE Slovensko a Združenia učiteľov chémie a to už tretí rok. Súťaž svojím menom aj tento rok zastrešil bývalý predseda Slovenskej akadémie vied a jedna z najväčších vedeckých kapacít na Slovensku prof. Ing. Štefan Luby, DrSc. Odborným garantom je predsedníčka Združenia učiteľov chémie RNDr. Helena Vicenová, ktorá je odbornej verejnosti známa aj ako autorka učebníc a cvičebníc chémie pre základné školy a príslušné ročníky gymnázií s osemročným štúdiom.


O súťaži


Súťaž SKÚS POKUS 3 má dve časti. Prvou úlohou žiakov je s pomocou učiteľa vytvoriť súťažný tím, ktorý pozostáva z dvoch až ôsmich členov. Druhou je vymyslieť a aj zrealizovať pokus s bežne dostupnými surovinami. Učiteľ samotný pokus nevykonáva, je „len" jeho mentorom. Žiaci následne natočia pokus a video pošlú do 7. apríla 2019 organizátorovi súťaže. Videozáznam zhodnotí odborná komisia zložená z vedeckých a pedagogických elít Slovenska, pričom v rámci hodnotenia sa bude prihliadať nielen na odbornú úroveň pokusu, ale aj jeho kreatívne spracovanie. V druhej časti sprístupní organizátor súťaže najlepšie videá na stránke http://www.expolpedagogika.sk/skus-pokus-3, kde bude mať verejnosť možnosť hlasovať a vybrať tri najatraktívnejšie súťažné príspevky.


Dôležité termíny


• Začiatok súťaže: 1. február 2019
• Ukončenie posielania príspevkov: 7. apríl 2019
• Uverejnenie súťažných príspevkov: 22. apríl – 12. máj 2018
• Vyhodnotenie súťaže: koniec mája 2018


Benefity pre žiakov aj školy


Nová súťaž má zámer naučiť žiakov vnímať prírodovedné predmety ako súčasť bežného života, žiaci majú možnosť nielen získať nové vedomosti a skúsenosti, ale naučia sa aj prezentovať svoje pokusy či pracovať v tíme. Nie sú to však len hodnotné ceny, o ktoré budú tímy bojovať. Vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA sa okrem cien rozhodlo odmeniť každú školu, ktorá svojich žiakov zapojí do súťaže, aj špeciálnym darčekom – zľavou 50 % na nákup cvičebníc chémie a pracovných zošitov z biológie a fyziky vydavateľstva EXPOL a RAABE všetky tieto produkty nájdete na stránke www.expolpedagogika.sk. Škola, ktorá do súťaže zapojí najviac tímov, získa navyše samostatnú cenu.

 Inšpirujte sa zostrihom z predchádzajúcich ročníkov

 

PARTNERI TRETIEHO ROČNÍKA SÚŤAŽE

GENERÁLNY PARTNER

slovnaft

 

PARTNERI

LL Stiefel

SOSA

 

MEDIÁLNI PARTNERI

                      ZUCH                               ŠP                          RAABE

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.