Skús pokus 3

Pridané: 5.2.2019 15:13:31 Počet zobrazení: 2126

05 Február 2019

BRATISLAVA – Presne 1. februára 2019, v rámci národnej konferencie učiteľov chémie v Ružomberku, odštartoval tretí ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov základných škôl s názvom SKÚS POKUS 3. Do súťaže sa tak aj v tomto školskom roku môžu prihlásiť žiaci druhého stupňa základných škôl a tiež príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Stačí skúsiť pokus z predmetov biológia, fyzika a chémia s bežnými surovinami, natočiť ho na video a poslať ho spolu s fotografiou pokus do 7. apríla 2019 organizátorovi súťaže.

Skús pokus 3

Koncept celej súťaže je výsledkom spolupráce troch subjektov – učebnicového vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA, odborného nakladateľstva RAABE Slovensko a Združenia učiteľov chémie a to už tretí rok. Súťaž svojím menom aj tento rok zastrešil bývalý predseda Slovenskej akadémie vied a jedna z najväčších vedeckých kapacít na Slovensku prof. Ing. Štefan Luby, DrSc. Odborným garantom je predsedníčka Združenia učiteľov chémie RNDr. Helena Vicenová, ktorá je odbornej verejnosti známa aj ako autorka učebníc a cvičebníc chémie pre základné školy a príslušné ročníky gymnázií s osemročným štúdiom.


O súťaži


Súťaž SKÚS POKUS 3 má dve časti. Prvou úlohou žiakov je s pomocou učiteľa vytvoriť súťažný tím, ktorý pozostáva z dvoch až ôsmich členov. Druhou je vymyslieť a aj zrealizovať pokus s bežne dostupnými surovinami. Učiteľ samotný pokus nevykonáva, je „len" jeho mentorom. Žiaci následne natočia pokus a video pošlú do 7. apríla 2019 organizátorovi súťaže. Videozáznam zhodnotí odborná komisia zložená z vedeckých a pedagogických elít Slovenska, pričom v rámci hodnotenia sa bude prihliadať nielen na odbornú úroveň pokusu, ale aj jeho kreatívne spracovanie. V druhej časti sprístupní organizátor súťaže najlepšie videá na stránke http://www.expolpedagogika.sk/skus-pokus-3, kde bude mať verejnosť možnosť hlasovať a vybrať tri najatraktívnejšie súťažné príspevky.


Dôležité termíny


• Začiatok súťaže: 1. február 2019
• Ukončenie posielania príspevkov: 7. apríl 2019
• Uverejnenie súťažných príspevkov: 22. apríl – 12. máj 2018
• Vyhodnotenie súťaže: koniec mája 2018


Benefity pre žiakov aj školy


Nová súťaž má zámer naučiť žiakov vnímať prírodovedné predmety ako súčasť bežného života, žiaci majú možnosť nielen získať nové vedomosti a skúsenosti, ale naučia sa aj prezentovať svoje pokusy či pracovať v tíme. Nie sú to však len hodnotné ceny, o ktoré budú tímy bojovať. Vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA sa okrem cien rozhodlo odmeniť každú školu, ktorá svojich žiakov zapojí do súťaže, aj špeciálnym darčekom – zľavou 50 % na nákup cvičebníc chémie a pracovných zošitov z biológie a fyziky vydavateľstva EXPOL a RAABE všetky tieto produkty nájdete na stránke www.expolpedagogika.sk. Škola, ktorá do súťaže zapojí najviac tímov, získa navyše samostatnú cenu.

 Inšpirujte sa zostrihom z predchádzajúcich ročníkov

 

PARTNERI TRETIEHO ROČNÍKA SÚŤAŽE

GENERÁLNY PARTNER

slovnaft

 

PARTNERI

LL Stiefel

SOSA

 

MEDIÁLNI PARTNERI

                      ZUCH                               ŠP                          RAABE

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.