Pedagógovia na katedre filozofie Trnavskej univerzity podali výpovede

Pridané: 19.6.2019 10:13:29 Počet zobrazení: 478

19 Jún 2019

Deväť pedagógov katedry filozofie na Filozofickej fakulte (FF) Trnavskej univerzity (TU) podalo výpovede.

Pedagógovia na katedre filozofie Trnavskej univerzity podali výpovede

K rozhodnutiu dospeli na základe toho, že v posledných rokoch boli sústavne konfrontovaní so situáciami, ktoré neboli v súlade s pravidlami a étosom akademického prostredia. Uviedli to na stránke fakulty na sociálnej sieti.

Išlo podľa nich o porušovanie princípov subsidiarity, zasahovanie do kompetencií garantov a vedúceho katedry, nezákonné odnímanie osobných príplatkov, nedôstojné pracovné podmienky (pracovné zmluvy na niekoľko mesiacov), neprijímanie či odrádzanie potenciálnych študentov a iné. "Keď naša snaha o nápravu prostredníctvom osobných rozhovorov, vystúpení v senáte či na kolégiu dekana a takisto podaním viacerých sťažností neviedla k náprave, cítili sme sa frustrovaní, ale napriek tomu sme neprestávali hľadať riešenia, ktoré by prospeli aj fakulte," uvádza sa vo vyhlásení pedagógov.

V utorok sa problémom zaoberalo na svojom zasadnutí v Smoleniciach kolégium rektora. Na štvrtok (20.6.) pozval rektor pedagógov na spoločné stretnutie, potvrdil pre TASR vedúci katedry Andrej Démuth.

Dekan fakulty Erik Hrnčiarik po utorkovom zasadnutí kolégia rektora vydal stanovisko k výpovediam pedagógov. Uvádza v ňom, že vedenie fakulty vzniknutú medializovanú situáciu nevyvolalo, intenzívne ju riešilo už pred podaním výpovedí zo strany pedagógov a venuje jej pozornosť aj aktuálne. "Ide o vnútornú záležitosť filozofickej fakulty," konštatoval. Ešte pred podaním výpovedí, ako uvádza, požiadal 10. júna o stretnutie, avšak väčšina garantov dotknutých študijných odborov jeho snahu o spoločnú diskusiu a nájdenie riešení odmietlo. Následne požiadal o stretnutie všetkých zamestnancov katedry filozofie. To sa uskutoční v stredu 19. júna.

Zdroj: Skolske.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.