Krst svetovo uznávanej učebnice EKONÓMIE V 31 hodinách

Pridané: 29.4.2019 14:19:55 Počet zobrazení: 643

29 Apríl 2019

Pri príležitosti slávnostného vyhodnotenia celoslovenskej súťaže EKONOMICKÁ OLYPIÁDA, učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA v spolupráci s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS) uskutočnili krst dlho očakávanej novinky Ekonómie v 31 hodinách.

Krst svetovo uznávanej učebnice EKONÓMIE V 31 hodinách

Krst

Nedostatok kvalitných učebníc je fakt, ktorý sa snažíme nivelizovať, a to je hlavný dôvod, prečo sme vydali Ekonómiu v 31 hodinách.“ Takto otvorila svoj príhovor Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.Viac informácii o novej učebnici nájdete na webovej stránke www.expolpedagogika.sk.

krsttortakrst

Učebnica je jediným aktuálnym dielom zameraným na rozvíjanie ekonomického myslenia žiakov stredných škôl. Slovami krstného otca, slovenského ekonóma a bývalého ministra financií SR Ing. Ivana Mikloša: ide o učebnicu, ktorá chýbala na našom trhu.

Táto učebnica je typickým príkladom toho, ako by sa malo učiť. Nie po „starom“, mechanickým memorovaním a „nalievaním“ informácií do hláv, ale rozmýšľaním o problémoch a využívaním rôznych techník učenia sa. Čím viac a hlbších znalostí o ekonómii bude,

  • tým bude menej priestoru pre demagógiu a populizmus,
  • tým bude menšie riziko, že nebudeme ako krajina úspešní,
  • tým pádom bude väčšia šanca, že na Slovensku sa bude žiť lepšie.Ing. Ivan Mikloš, slovenský ekonóm a bývalý minister financií SR

Učebnicu sme krstili vodou. Prečo vodou? Pretože voda je čím ďalej, aj keď si to neuvedomujeme, tým viac nedostatkovou komoditou.“ – Popísala samotný krst Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.

Kontakt pre médiá:

Mgr. Miroslav Fontány

Phone:   +421 907 891 150
Email:      m.fontany@expolpedagogika.sk

www.expolpedagogika.sk
www.skolskyportal.sk

expol

Vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA s.r.o. – o nás: EXPOL PEDAGOGIKA s. r. o. je špecializované vydavateľstvo zamerané na vydávanie učebníc, metodických materiálov a pracovných zošitov pre základné, špeciálne základné, stredné odborné školy aj gymnáziá. Vzniklo vo februári 1997. Momentálne má vo svojom portfóliu viac ako 200 titulov so schvaľovacou doložkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.


 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.