Konferencia pre učiteľov stredných odborných škôl

Pridané: 23.3.2018 09:19:15 Počet zobrazení: 926

23 Marec 2018

Partnerské nakladateľstvo RAABE v Maďarsku – RAABE KLETT Kft. pozýva všetkých učiteľov stredných odborných škôl na medzinárodnú odbornú konferenciu, ktorá sa bude konať 26. apríla 2018 v Budapešti pod názvom VZDELÁVANIE NA STREDNÝCH ODBORNÝCH ŠKOLÁCH A KARIÉRNY MANAŽMENT.

Konferencia pre učiteľov stredných odborných škôl

Konferencia je súčasťou multiplikačného podujatia projektu Erasmus + č. 2016-1-HU01-KA202-022981, Career Management Skills at VET school level”.

Pre zahraničných účastníkov konferencie zo Slovenska, Česka, Rakúska aj Nemecka poskytuje organizátor v prípade potreby  príspevok na dopravu, stravu, ubytovanie v prípade potreby. Viac informácií sa účastníci dozvedia u projektového manažéra Rihay Zsuzsa – rihay.zsuzsa@raabeklett.hu.

Jazykom konferencie je maďarčina, pre nemaďarských účastníkov bude zabezpečený preklad do anglického jazyka.

Účastníci sa môžu registrovať prostredníctvom prihlášky do 1. apríla 2018.

Téma konferencie

CARMA

V súčasnej Európe narastá počet študentov, ktorí sú ohrození vylúčením zo štúdia na stredných odborných školách. Je tiež všeobecne známe, že požiadavky pracovného trhu a zručnosti absolventov týchto škôl sa veľmi často nezhodujú. Prechod medzi školou a pracovným miestom – napriek veľkému úsiliu vzdelávacích inštitúcií – nie je hladký ani u čerstvých absolventov stredných odborných škôl.

Okrem vytvárania podporného zákonného rámca je nutné usmerniť aj samotných študentov. A práve učitelia stredných odborných škôl sú tí, ktorí ich môžu najlepšie nasmerovať. Cieľom projektu CARMA je posilniť učiteľov v oblasti kariérneho poradenstva a podporiť rozvoj zručností kariérneho manažmentu medzi študentmi SOŠ za účelom zabrániť ich predčasnému opusteniu školy, zvýšiť motiváciu a úroveň úspešnosti, rovnako ako ich zamestnateľnosť.

Počas konferencie dostanú účastníci informácie z prvej ruky o skúsenostiach z pilotovania Manuálu pre učiteľov aj odporúčania pre vzdelanostnú politiku založené na výsledkoch projektu a ich zhodnotenie z pohľadu stredných odborných škôl, zamestnávateľov a politických zástupcov.

Dôležité termíny

Dátum konferencie: 26. apríl 2018 (štvrtok), 10.00 – 14.00

Miesto konania: Duna Palota, 1051 Budapest, Zrínyi u. 5.

 

Prihlášku a konkrétny program si stiahnite tu

Pre viac informácií kontaktuje, prosím, projektového manažéra Rihay Zsuzsa – rihay.zsuzsa@raabeklett.hu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.