EXPOL PEDAGOGIKA a RAABE idú na Bibliotéku 2017

Pridané: 1.11.2017 14:15:00 Počet zobrazení: 1092

01 November 2017

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko a vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA nájdete tento rok medzi vystavovateľmi na knižnom veľtrhu Bibliotéka 2017, ktorý má na Slovensku dlhú tradíciu. Pre návštevníkov spoločného stánku sme pripravili množstvo aktivít, nevynímajúc ani sprievodný program, ktorý sa bude počas veľtrhu odohrávať priamo na hlavnom pódiu.

EXPOL PEDAGOGIKA a RAABE idú na Bibliotéku 2017

„Bibliotéka sa stala dôležitou formou prezentácie pre rôzne vydavateľstvá smerom k širokej verejnosti. Vďaka žánrovej rozmanitosti si na knižnom veľtrhu prídu na svoje fanúšikovia literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry i poézie. Keďže sme presvedčení o tom, že vzdelávanie je dnes celospoločenský problém a mnohých rodičov aj učiteľov trápi, z akých materiálov sa učia ich deti, rozhodli sme sa po rokoch obnoviť našu účasť na veľtrhu," komentovala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.

Návštevníci sa tak budú môcť zoznámiť s titulmi RAABE aj EXPOL PEDAGOGIKA, vrátane jazykových učebníc a slovníkov PONS, cudzojazyčnej beletrie LIBRE, či literatúry pre lekárov z RAABE.

„V jednotlivé dni sme pre návštevníkov pripravili aj sprievodný program na hlavnom pódiu, venovaný čítaniu, knihám, resp. vzdelávaniu. V pracovné dni, keď počítame s účasťou škôl na veľtrhu, sme pre žiakov a ich učiteľov pripravili napríklad moderované pásmo chemických súťaží a pokusov, alebo zábavné súťaže a kvízy na rozvíjanie čítania s porozumením pre deti," prezradila aspoň čo-to z programu Mira Schrimpelová.

Počas víkendu sa budú návštevníkom veľtrhu prihovárať známe slovenské herečky Zuzana Vačková a Karin Haydu – tváre jazykovej literatúry PONS z RAABE. V sobotu bude možné v stánku RAABE získať výtlačok knihy spolu s podpisom MUDr. Petra Minárika, známeho gastroenterológa a autora knihy Diéta pri ochoreniach žlčníka a pankreasu.

„Pozývame školy, učiteľov, žiakov, rodičov aj širokú verejnosť, aby prišli na Bibliotéku, radi ich privítame v našom stánku. Tešíme sa na všetkých, ktorí majú radi kvalitné knižky," povedala Mira Schrimpelová.

ZO SPRIEVODNÉHO PROGRAMU RAABE A EXPOL PEDAGOGIKA VYBERÁME:

9. november 2017, štvrtok
11.00 – 12.00
Skús pokus – chémia pod pokrievkou
Garant: EXPOL PEDAGOGIKA
Čo dokáže ocot a sóda? Aký je rozdiel medzi kyslou a zásaditou látkou? A kde ju nájdeme v kuchyni?
• Podporte u svojich žiakov radosť s objavovania a navštívte moderované pásmo chemických súťaží a pokusov s moderátorom Michalom Slaničkom.

10. november 2017, piatok
10.00 – 11.00
Rozumejú žiaci tomu, čo čítajú?
Garant: RAABE Slovensko
Ako podporiť u žiakov pozitívny vzťah ku knihám? Ako ich presvedčiť, aby odložili tablety a telefóny a siahli po knihe? Príďte si k nám overiť, či prečítanému textu skutočne rozumejú!
• Pozývame vás na hlavné pódium, kde vás privíta obľúbená herečka a komička Petra Polnišová, ambasádorka 4. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok, spolu s jej hosťami. Formou zábavných súťaží a kvízov aj vašich žiakov presvedčíme, že čítanie je veľká zábava a aj vďaka nemu môžu odhaliť mnohé tajomstvá sveta.

11. november 2017, sobota
15.00 – 16.00
Cudzie jazyky majú zelenú
Garant: RAABE Slovensko
Radi by ste sa zdokonalili v angličtine alebo v nemčine? Chceli by ste sa zlepšiť v slovnej zásobe, či chcete zdokonaliť svoju gramatiku? Príďte sa o svojich jazykových pokrokoch pozhovárať s obľúbenými slovenskými herečkami Zuzkou Vačkovou a Karin Haydu, ktoré sú tvárami jazykových učebníc a slovníkov značky PONS.
• Moderované pásmo aktivít pre deti.
• Jazykové hry a súťaže v angličtine a nemčine.
• Možnosť otestovať si svoju jazykovú úroveň.


Dovidenia na Bibliotéke 2017 v dňoch od 9. do 12. novembra 2017.
Stánok RAABE a EXPOL PEDAGOGIKA nájdete v HALE D, stánok 414.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.