Ekonómia v 31 hodinách patrí medzi najkrajšie knihy Slovenska 2019

Pridané: 3.5.2020 16:13:53 Počet zobrazení: 302

03 Máj 2020

Medzinárodne oceňovaná učebnica ekonómie, ktorú na Slovensku vydalo vydavateľstvo EXPOL Pedagogika, získala Cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za učebnicu.

Ekonómia v 31 hodinách patrí medzi najkrajšie knihy Slovenska 2019

Ekonómia v 31 hodinách reflektuje aktuálne potreby rozvíjania ekonomického myslenia a je určená žiakom stredných škôl. Nepochybne aj preto si zaslúži ďalšie ocenenie do svojej zbierky.


Súťaž je pokračovateľom tradície založenej v roku 1965, ktorá od svojho vzniku sleduje zámer zvyšovať výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania kníh. Hlavným usporiadateľom je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti, spoluusporiadateľmi sú: Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská národná knižnica a Zväz polygrafie na Slovensku.


Do tohto ročníka súťaže vydavatelia prihlásili doteraz najväčší počet 214 kníh. Porota, ktorej predsedom bol Karol Felix, vybrala ako Najkrajšie knihy Slovenska 2019 dvadsať kníh a dvanásť študentských prác. Desať titulov získalo sedem hlavných cien. Pozrite si prezentačné video, ktoré o ocenenej učebnici Ekonómia v 31 hodinách pripravil usporiadateľ súťaže.

Prehľad udelených cien (plus fotografie)

POPIS
Učebnica je spracovaná ako základný učebný text na podporu osvojovania, porozumenia a upevňovania vedomostí a zručností z oblasti základov ekonomického myslenia, ktoré žiaci majú získať na stredných školách. Táto moderná učebnica ponúka didakticky dôsledne spracované základné učivo potrebné pre rozvíjanie ekonomického a podnikateľského myslenia žiakov stredných škôl a napĺňa obsahové štandardy ŠVP v oblasti ekonomického vzdelávania.

Autormi učebnice sú: Žilvinas Šilėnas, Marija Vyšniauskaitė. Učebnicu s počtom strán 128 vydalo EXPOL Pedagogika minulý rok.


Jednou z hlavných predností učebnice je množstvo profesionálne spracovaných videí, ku ktorým má prístup žiak aj učiteľ prostredníctvom QR kódov.


ZAHRANIČNÉ OCENENIA
1. V marci 2017 získala učebnica Ekonómia v 31 hodinách ocenenie London Book Fair The Educational Learning Resources Award. Táto medzinárodná cena sa udeľuje za inováciu, akademický prínos a praktické využitie.
2. V novembri 2016 Ekonómia v 31 hodinách - získala prestížnu cenu Templeton Freedom Award. Ocenenie udelené spoločnosťou Atlas Network a veľkoryso podporované spoločnosťou Templeton Religion Trust udeľuje ocenenie Templeton Freedom Award výnimočným a inovatívnym príspevkom k pochopeniu slobodného podnikania a verejných politík, ktoré podporujú prosperitu, inovácie a ľudské naplnenie prostredníctvom voľnej súťaže.

Zaujíma vás obsah učebnice? Viac informácií nájdete tu.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.