Bezplatné školenia pre učiteľov sú späť!

Pridané: 26.2.2020 10:08:09 Počet zobrazení: 548

26 Február 2020

Učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA organizuje pre učiteľov základných škôl sériu bezplatných školení s názvom DETI V SIETI.

Bezplatné školenia pre učiteľov sú späť!

„Internet je nekonečným priestorom informácií. Má však veľa nástrah. Pre žiakov sa v súčasnom dynamickom a globalizovanom svete mení na miesto, kde žijú a komunikujú. Poznajú učitelia tento svet? Dokážu problémy, s ktorými sa deti na internete stretávajú, správne identifikovať a odkomunikovať? Vedia, aké efektívne nástroje komunikácie so žiakmi môžu využívať? Takéto boli naše úvahy pred plánovaním školení pre učiteľov základných škôl," povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka vydavateľstva EXPOL PEDAGOGIKA.


Učitelia sa v rámci školení v piatich mestách Slovenska okrem iného dozvedia aj to, ako a prostredníctvom akých konkrétnych aktivít a činností je možné rozvíjať dobrý dosah a eliminovať zlý dosah internetu na žiakov a učiteľov. Lektorky im poskytnú návody, ako identifikovať patologické prejavy v správaní žiakov ako dôsledok negatívneho vplyvu internetu a tiež návody, ako riešiť konfliktné situácie a ako správne odkomunikovať so žiakmi problémy so správaním, problémy s prístupom k učeniu, problémy s používaním mobilných telefónov a internetových stránok... Tiež sa dozvedia, ako podporovať a rozvíjať efektívne nástroje komunikácie so žiakmi a rodičmi a ako si udržať záujem žiakov a ich záujem učiť sa. „Pripravené tiež máme modely rôznych foriem a metód komunikácie s rôznymi typmi žiakov," spresnila Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová.

Bezplatné školenia DETI V SIETI sa budú konať od 31. marca do 7. apríla 2020 v mestách Bratislava, Trnava, Trenčín, Košice a Zvolen.

Učitelia sa môžu na školenia prihlasovať už teraz tu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ministerské tituly

Ministerské tituly

Aktuálne informácie k príspevku na učebnice na školský rok 2021/2022 nájdete TU.